Úpravy webu

V těchto dnech probíhají za provozu pomalé, ale nutné úpravy webu. Pokud něco nebude fungovat, jak má, prosím o trpělivost. Občas se nezobrazí obrázek, případně se rozhodí formátování. Pracuje se na tom. Objednávat by ale mělo jít bez potíží. V případě jakýchkoli dotazů nebo řešení nejasnostní ohledně objednávek jsem k dispozici na emailu.

Visit Monster Nation stall at the Brutal Assault

 

You can visit our stall and buy our vinyls at the Brutal Assault. You will find us at the metal market place.

Root - The Temple in the Underwold - new vinyl reissue

The third album Root - The Temple in the Underworld (1992) is now agian available on vinyl. Released by Nasphyr Personal Daemon as LP + 7" in gatefold cover.

 

 

 

HYPNOS

LP Hypnos - The Whitecrow už v prodeji.

The new Hypnos LP - The Whitecrow already available.

Nová deska Antigod vyšla na vinylu

Ve spolupráci s několika dalšími labely vyšlo u Monster Nation aktuální album Antigod. Nahrávka Wareligion nabízí thrash metal, ale s příměsí death metalu, protože minulost v Disfigured Corpse v sobě chlapci pořád mají.

Laid to Waste on LP

 Debut album of Czech thrash metal band Laid to Waste was just released on red vinyl by Support Underground records. This album belongs to best Czech thrash metal albums ever. The future will confirm.

Törr - Gang Live (demo 1989)

Live recordings of the programme Gang from 1989 served as Törr second demo. Now for the very first time available on vinyl.

 

 

Additional information