Obchodní podmínky

 

V obchodě nabízíme nové gramofonové desky. Výjimečně i bazarové. Použité desky jsou na skladě většinou jen po jednom kuse a nabídka se často mění. Stav těchto desek je uveden v popisu použitím zkratek (vysvětlivky níže na této straně).


Ceny:

Ceny jsou uvedeny včetně 21% DPH (nejsem plátce DPH).

Poštovné:

Ceny poštovného se liší dle zvoleného způsobu přepravy v rozmezí 90 až 130 korun (po ČR). Při objednávkách nad 1800 kč je poštovné zdarma.


Dodací lhůta:

Dobírky odesíláme druhý den po obdržení objednávky, nepřeje-li si zákazník jinak. Při platbě převodem na účet odesíláme druhý den po připsaní peněz (2-3 dny).

 

Posílání na Slovensko:

Na Slovensko posíláme jak na dobírku, tak po platbě předem. Platby lze posílat na náš euro-účet, takže nevznikou žádné další poplatky.

Ceny poštovného na Slovensko se liší dle zvoleného způsobu přepravy. Při objednávkách nad 2000 kč je poštovné zdarma.

 

Reklamace:

V případě reklamace nás neprodleně kontaktujte. Vše obratem projednáme a v případě zjevné skryté vady zboží vyměníme, případně vrátíme peníze.

 

 

Další informace (týkají se jen použitých desek):

Nákup gramofonových desek poštou (pokud zrovna nejde o desky nově vydané) vždycky představuje riziko, že přijde deska ve strašném stavu za hodně peněz. Kdybyste takovou desku viděli v obchodě, ani by vás nenapadlo si ji koupit.
Proto se většina prodejců snaží nějak stav desek popsat. Hodnocení jejich stavu ale bývá dost subjektivní: prodávající strana vidí stav desky jako lepší, kupující jako horší.

Různí prodejci používají pro označení stavu desky různé zkratky (z angličtiny). Většinou vypadají nějak takto:

SS (still sealed) - deska je zapečetěná přímo od výrobce (ne všechna vydavatelství to dělají)
N (new) - nová, nehraná deska
M (mint) - deska, která vypadá jako nehraná (což může, ale nemusí být pravda), nejsou na ní žádné známky opotřebení
EX (excellent) - na takto označené desce jsou při pečlivém pohledu vidět drobné známky použití, ale bez jakéhokoli slyšitelného poškození
VG+ (very good +) - poškození desky se může ovlivnit poslech, ovšem ne více než občasným slabým lupnutím, a to ještě jenom při velké hlasitosti
VG (very good) - Viditelné poškození, které je i slyšet, hlavně při nájezdu na první skladbu a někdy i mezi jednotlivými písněmi, a to i při běžné hlasitosti. Když ale hraje hudba, poškození poslech neruší - pouze ojediněle v tichých pasážích.
VG- (very good-) - u takto označených desek už je třeba počítat s tím, že šelest a praskot může být slyšet i při normálním přehrávání - tady už pozor.
G (good) - zpravidla označuje desku, která už v dobrém stavu není - silně praská či dokonce po ní skáče jehla atd. Až zůstává stát rozum nad tím, proč bývá označována jako dobrá - nebrat.

Většinou se hodnotí nejdříve vinyl, potom obal. Takže se můžeme setkat např. s hodnocením "ex/vg". To znamená: deska ve vynikajícím stavu a obal nějak poškozený. V tomto případě (pokud záleží na bezvadnosti stavu) je lépe žádat po prodejci upřesnění.

Přes všechnu snahu po objektivitě ani toto hodnocení není dokonalé. Navíc není možné poslouchat všechny prodávané desky, takže hodnocení se provádí jen vizuálně a pouze u desek očividně poškozených se stav kontroluje i poslechem.

Toto značení jsme použili i v našem katalogu, a to se všemi těmito výhradami na vědomí. Desky jsou posuzovány velmi přísně. To znamená, že koupě desky označené např.vg není rozhodně ztrátou peněz. (Desky G neprodáváme, nedají se poslouchat, vg- jen ojediněle).

Pro hodnocení obalů nám stačí tři stupně:

M - obal zcela nepoškozen
VG+ - na obalu jsou vidět drobné, ale v podstatě úplně zanedbatelné stopy času (např. milimetrové drobné odření hřbítku nebo rožku apod.)
VG- - obaly, které jsou viditelně použité, patří do této kategorie, většinou je u nich v seznamu upřesňující poznámka - ale nejde o žádný šrot, v pohodě se to dá snést.

Ke stavu obalů se připisují upřesnění, opět zkratkami z angličtiny.
Např.:
SMOC (sticker mark on cover) - stopa po neopatrně odstraněné cenovce
Ringwear - znamená, že do obalu se protlačil vinylový disk, že je na něm odřený větší či menší část oblouku (k tomuto nejčastěji dochází u desek, které nejsou uchovávány ve vnějším plastovém obalu)
Seamsplit - prodřená hrana obalu (většinou hřbet nebo vrch)
CO (cut out) - proražená kruhová dírka do rohu obalu (to je dáno někdejší praxí, kdy vydavatelství dodalo prodejci zboží z výprodeje, které v případě, že se neprodá, neodebral zpět - to však neznemaná, že dnes tato deska nemůže mít vysokou sběratelskou hodnotu)
CC (cut corner) - ze stejného důvodu - odstřižený rožek obalu
SC (saw cut) - a do třetice totéž - nařízlý obal (3-4 mm), opět někde v rohu

 

 

 

Kontakt: Miloš Kratochvíl, Drhovice 62, 39131 Dražice.

IČ: 723 109 28, registrováno u ŽÚ v Táboře.
FaLang translation system by Faboba