bannerw fall24

banner fernet

 

 

Monster Nation - e-shop

 Monster Nation is "metal only, vinyl only" mailorder running from 2003 already. We offer you all kinds of metal on vinyl and nothing more and nothing less than that.  The focus on one genre (metal) and one medium (vinyl) enables to have a very wide (and still wider) choice. We only offer what we physically have in stock and what we are able to dispatch immediately.

We try to keep shipping costs as low as possible by using different courier companies for different countries. The shipping costs will appear after you fill in your address in the check out page. If you wish to know it in advance, please send us a request.

Monster Nation - label

Vydavatelské aktivity Monster Nation se zaměřují především na domácí scénu. Zde přitom nejde primárně o kvantitu, ale o kvalitu. Snažíme se na vinylových deskách vydávat to nejlepší a zejména pak tituly, které na LP formátu ještě nevyšly.

Vydali jsme pro vás např. šest alb Rootu, šest Törru, šest Krabathoru, čtyři Hypnos, dvě Debustrolu, ale třeba i Sax, dvakrát Titanic, SSOGE, Tortharry, Calibos a další ...

Latest arrivals

Currency switch